logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Ruszyły zapisy na Bydgoską Ligę Pływacką
Już za niespełna miesiąc odbędą się pierwsze zawody z cyklu Bydgoskiej Ligi Pływackiej Uni-Car Renault dla amatorów. Rywalizacja toczyć się będzie na 50-metrowym basenie Astorii. Zapisy wciąż trwają.


Jak zapowiadają organizatorzy to zapewne pierwsza liga dla pływaków amatorów w naszym regionie. Zainteresowanie udziałem w zawodach z dnia na dzień rośnie.  Zgłoszenia wysyłają mastersi i triathloniści, również specjaliści w rywalizacji na wodach otwartych oraz szukających sportowych emocji pływacy-pasjonaci. Część z nich traktuje zawody, jako przygotowanie do sezonu letniego, inni będą chcieli zmierzyć z własnymi „życiówkami". W zawodach mogą wziąć udział wyłącznie osoby pełnoletnie, a zawodnicy posiadający aktualną licencję Polskiego Związku Pływackiego – nie mogą mieć mniej niż 25 lat.


W sumie cały cykl liczyć będzie sześć zawodów - raz w miesiącu - od listopada do kwietnia. Miejsca od 1 do 10 punktowane są w klasyfikacji generalnej. Punkty zbierane będą nie tylko indywidualnie, ale również zespołowo.
Pierwsze zawody odbędą się 27 listopada (początek o godz. 9). Rywalizacja toczyć się będzie na czterech dystansach w stylu dowolnym.
Można zapisać się na cały cykl lub na poszczególne zawody. Jednak, aby wziąć udział w klasyfikacji generalnej – zawodnik musi stanąć na starcie przynajmniej podczas 4 zawodów. Każdy może zgłosić się do rywalizacji nawet na 3 dystansach.
Więcej na temat ligi: https://astoriabydgoszcz.pl/bydgoska-liga-plywacka/