logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Rozwijają bydgoski biznes
Związek Pracodawców Pomorza i Kujaw obchodzi w tym roku swoje 30-lecie. W poniedziałek, 12 września br. w Operze Nova odbyła się uroczysta gala jubileuszowa. Gratulacje pracodawcom złożył prezydent Rafał Bruski oraz przewodnicząca Rady Miasta Monika Matowska.


Pracodawcy Pomorza i Kujaw to grupa firm, które wspólnie zabiegają o tworzenie w regionie jak najlepszych warunków dla prowadzenia działalności gospodarczej. Integruje środowisko gospodarcze, wspierając nawiązywanie nowych relacji biznesowych i wymianę doświadczeń pomiędzy firmami. Motywuje do dzielenia się wiedzą o rynkach. Promuje społeczną odpowiedzialność biznesu. Początki instytucji sięgają 1992 roku.

- Podsumowując 30-lecie naszej działalności, mamy świadomość wielu wyzwań. To przede wszystkim podniesienie poziomu innowacyjności naszych firm. Z nim związany jest rozwój technologiczny. Niezbędne jest też stałe inwestowanie w nasz najcenniejszy kapitał, w naszych pracowników. Wierzę, że wiele osiągniemy, działając razem w związku pracodawców. I że dołączą do nas kolejni przedsiębiorcy – mówił podczas gali prezes Mirosław Ślachciak.Związek Pracodawców stawia nie tylko na rozwój firm, ale także na budowanie pozytywnego wizerunku  zrzeszonych przedsiębiorców. Pobudza innowacyjność w biznesie poprzez transfer wiedzy z jednostek naukowych do przedsiębiorstw oraz pomoc w rozwoju inicjatyw klastrowych.  Ponadto oferuje kompleksowe usługi doradcze i szkoleniowe dla biznesu. Wspiera przedsiębiorców w planowaniu i wdrażaniu działań innowacyjnych, m.in. poprzez pomoc w pozyskiwaniu dotacji na rozwój przedsiębiorstwa.Związek Pracodawców Pomorza i Kujaw to idealny przykład społecznej odpowiedzialności biznesu. Od 30. lat tworzycie markę, która podnosi przedsiębiorczość w Bydgoszczy oraz pozwala rozwijać skrzydła kolejnym biznesom. Gratuluję dotychczasowych zasług i osiągnięć, życzę dalszej efektywnej pracy, ambitnego nakreślania nowych celów i zamierzeń – mówi prezydent Rafał Bruski. Prezes Mirosław Ślachciak został wyróżniony Medalem Prezydenta Bydgoszczy, który ma na celu uhonorować osoby, wykazujące się szczególnymi zasługami w pracy na rzecz Bydgoszczy.


Okrągły jubileusz był także okazją do wręczenia tytułów Pracodawców 30-lecia. Nagrody trafiły do Polskiego Towarzystwo Ekonomicznego - Oddziału w Bydgoszczy, Przedsiębiorstwa Wielobranżowego „EBUD” – Przemysłówka Sp. z o.o., Bydgoskich Zakładów Elektromechanicznych BELMA S.A., TELE-Foniki Kable S.A., Asseco Data Systems S.A., Przedsiębiorstwa Wielobranżowego UNI-TECH Józef Sarnecki, UNIMETAL Sp. z o.o, oraz SOLBET Sp. z o.o.Warto wiedzieć
Siedziba Związku Pracodawców znajduje się w Bydgoszczy. Prezesem Zarządu jest Mirosław Ślachciak. Pracodawcy Pomorza i Kujaw są współzałożycielem i organizacją członkowską Sejmiku Samorządu Gospodarczego Województwa Kujawsko – Pomorskiego. Wspólnie z Politechniką Bydgoską i miastem Bydgoszcz zainicjowali działalność Bydgoskiego Klastra Przemysłowego, który dziś ma status klastra kluczowego dla Polski. Gwarantuje to silniejszą reprezentację interesów branży narzędziowej i przetwórstwa tworzyw sztucznych, która znacząco wpływa na rozwój regionu kujawsko-pomorskiego.