logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Oto najlepsze sportowe szkoły. Bydgoska Olimpiada Młodzieży zakończona
W Szkole Podstawowej nr 31 odbyło się oficjalne zakończenie 29. edycji Bydgoskiej Olimpiady Młodzieży. Spotkanie było także okazją do inauguracji kolejnych zmagań dzieci i młodzieży w trwających roku szkolnym. W uroczystości wzięła udział zastępczyni prezydenta Iwona Waszkiewicz.


Bydgoska Olimpiada Młodzieży to cykliczna impreza sportowa organizowana przez Miejski Szkolny Związek Sportowy wspólnie z Miastem Bydgoszcz. Przez dwa lata pandemii organizatorzy nie mogli w pełni realizować harmonogramu Olimpiady. Nie odbyła się coroczna inauguracja, a zakończenie zostało przeniesione na wrzesień i połączone z inauguracją kolejnej, 30. edycji sportowych zmagań.W tym roku zwycięzcą wśród szkół podstawowych zarówno w kategorii klas 1-6, jak i klas 7-8 okazała się szkoła podstawowa nr 63. Wśród szkół ponadpodstawowych pierwsze miejsce wywalczył Zespół Szkół Mechanicznych nr 1. Gratulacje najlepszym drużynom złożyła wiceprezydent Iwona Waszkiewicz oraz radny Ireneusz Nitkiewicz.XXIX Bydgoska Olimpiada Młodzieży. Wyniki:

Igrzyska Dzieci – klasy 1-6 szkół podstawowych:
1.    Miejsce – SP nr 63
2.    Miejsce – SP nr 15
3.    Miejsce – SP 31

Igrzyska Młodzieży Szkolnej – klasy 7-8 szkół podstawowych:
1.    Miejsce – SP nr 63
2.    Miejsce – SP nr 15
3.    Miejsce – SP 31


Licealiada – szkoły ponaspodstawowe
1.    Miejsce Zs. Mechanicznych nr 1
2.    XI LO
3.    IX LOWarto wiedzieć

Celem imprezy jest rozwój sprawności fizycznej dzieci i młodzieży oraz popularyzacja wśród uczniów aktywnych form spędzania czasu wolnego. Do kwalifikacji zaliczane zostały następujące dyscypliny: zespołowe gry sportowe, lekkoatletyka, sztafetowe biegi przełajowe, tenis stołowy (drużynowo), szachy, pływanie, badminton. Uczniowie szkół podstawowych rywalizują w 16 dyscyplinach sportowych, a szkoły średnie w 12 dyscyplinach.

30. edycja Bydgoskiej Olimpiady Młodzieży została oficjalnie rozpoczęta. Dzieci i młodzież rozgrywają już pierwsze mecze koszykówki 3 na 3 oraz mecze piłki nożnej. Zakończenie igrzysk w czerwcu 2023 roku.