logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Nowe mosty nad Brdą. Zmiany na torowisku. Raport nr 18
Firma Trakcja w weekend przełoży ruch tramwajów na u. Fordońskiej na nowy odcinek torowiska. Wymaga to czasowego zawieszenia komunikacji tramwajowej na placu budowy. Na odcinku pomiędzy rondem Fordońskim i Wyścigową kursować będą zastępcze autobusy.


Przerwa w kursowaniu tramwajów na trasach do Fordonu trwać będzie od godziny 19 w piątek (23 września) do niedzieli (godzin nocnych). W tym czasie przełożone zostaną rozjazdy nakładkowe zapewniające możliwość kursowania tramwajów po jednym torze w obu kierunkach. Zmiana umożliwi wykonawcy rozpoczęcie budowy nowego torowiska po stronie południowej.

Od strony Centrum do pętli Bałtycka będą w weekend kursowały tramwaje nr 5 i 10 a linia nr 3 będzie kursowała z Wilczaka do zajezdni tramwajowej. Linia nr 7 na odcinku Zajezdnia Tramwajowa - Wyścigowa zostanie zawieszona. Na odcinku Wyścigowa - Fordon linie (w tym nr 7) kursować będą bez zmian. Linia za T3 w relacji rondo Fordońskie – Wyścigowa obsługiwana będzie przez autobusy przegubowe. Przy przesiadce na komunikację zastępczą nie trzeba kasować dodatkowego biletu. Szczegóły zmian, rozkłady jazdy dostępne są na stronie ZDMiKP.

Obecnie prowadzone są również prace zmierzające do udostępnienia w ciągu miesiąca  przebudowanych jezdni po północnej stronie skrzyżowania ul. Fordońskiej z Łęczycką. Trwa budowa torowiska wzdłuż ul. Perłowej.  Zmontowana została konstrukcja mostu tramwajowego nad Brdą. Trwają przygotowania do wykonania płyty.
Budowa nowych mostów, które usprawnią ruch między Kapuściskami i Bartodziejami to obecnie największa miejska inwestycja. Tylko prace budowlane pochłoną ponad 153 mln złotych. Zakończenie prac planowane jest w przyszłym roku. Są realizowane przy wykorzystaniu środków unijnych.