logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Zostań Turystą w swoim mieście - Bielawy - Najstarsze z młodych dzielnic Bydgoszczy

2023-06-25 10:00
2023-06-25 12:00
Bydgoszcz, Pętla tramwajowa Bielawy przy ul. Chodkiewicza
Turystyka
Bezpłatne

Informacje od Organizatora:
W tym roku też możesz zostać turystą w swoim mieście!
Po zimowej przerwie wracają darmowe spływy i spacery po Bydgoszczy, organizowane w ramach akcji “Zostań Turystą w swoim mieście”. Podobnie jak w zeszłym roku na miłośników historii organizator przygotował bogaty program 25 wydarzeń. Wspólne poznawanie miasta, rozpocznie się już 4 czerwca. Ostatni spacer zaplanowano na 26 września. Atrakcje organizowane są dzięki wsparciu Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego dzięki czemu udział w nich jest całkowicie darmowy.
W te wakacje obfitować będą w darmowe spływy i spacery z przewodnikami. Wszystko to za sprawą kolejnej edycji akcji “Zostań Turystą w swoim mieście. Atrakcje organizowane są dzięki mieszkańcom, którzy zdecydowali podczas głosowania w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim na ten kontynuacje projektu. Udział w nich jest całkowicie darmowy. Odkrywanie historii i atrakcji miejsca, w którym żyjemy, staje się coraz bardziej popularne w naszym mieście – mówi Filip Krauze, organizator akcji. To właśnie do tych ludzi kierujemy naszą bogatą ofertę. Spacery z przewodnikiem odbywać się będą w każdą niedzielę w okresie od 4. czerwca do 26. Września. W ich trakcie mieszkańcy będą mogli zwiedzić zabytkowe obiekty  (m.in. Młyny Rothera, ZPP Ostromecko), muzea (Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy), ale i poznawać historię miasta. Wszystko to oczywiście w towarzystwie przewodników. Zwiedzać będziemy nie tylko centrum, ale i poszczególne dzielnice. Fordon, Bartodzieje, Bielawy czy Okole to również cześć historii naszej małej ojczyzny.
Poza spacerami organizator przygotowuje również spływy kajakowe z przewodnikiem. Będzie to świetna okazja do poznawania wodnego oblicza naszego miasta. Spływy organizowane będą w co drugą niedzielę miesiąca - pierwszy już 11 czerwca. Organizator przygotował trzy trasy natomiast wszystkie kończyą się wspólnym ogniskiem na przystani Zimne Wody. Zapisy na poszczególne spływy będą prowadzone za pomocą specjalnego formularz, który znajdować się będzie na stronie www.kanalbydgoski.pl. Zapisy na spływy będą ruszać na 10 dni przed datą wydarzenia. Liczba miejsc ograniczona.
Pełen i aktualny program można znaleźć na facebook.com na profilu organizatora - Bydgoszcz do odkrycia. Wszystkie wydarzenia są darmowe natomiast na niektóre, należy zapisać się wcześniej. Projekt w całości jest organizowany z funduszy Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Bielawy - Najstarsze z młodych dzielnic Bydgoszczy
Bielawy - przyłączone do Bydgoszczy w 1920 roku posiadają dużo starszą historię. Podobnie jak w przypadku innych dzielnic, również i ta stanowiła kiedyś osobną miejscowość. O tym jak się rozwijało i o jej przeszłości opowie Wam Piotr Weckwert. Zapraszamy!
Start: 10.00
Zbiórka: Pętla tramwajowa Bielawy przy ul. Chodkiewicza
Przewodnik: Piotr Weckwerth
Organizator nie wymaga wcześniejszych zapisów. Udział w wydarzeniu jest darmowy. Spacer jest częścią akcji Zostań Turystą w swoim mieście, która jest finansowana z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

 ______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).      
______________________    
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl          
______________________    
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl