logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Żużlowa Polonia podsumowała sezon
Wręczanie Gryfów za wsparcie w minionym sezonie i zapowiedź walki o ekstraligę w 2023 roku. Bydgoscy żużlowcy podsumowali zakończony sezon.


Władze ŻKS Polonii SA wręczyły nagrody sponsorom, osobom, które wspierały klub w sezonie 2022. Wśród wyróżnionych znalazł się m.in. prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.


- To był kolejny rok w którym zrobiliśmy progres. Z każdym sezonem plasujemy się coraz wyżej w tabeli. Najpierw było 7. miejsce, rok temu piąte, a teraz trzecie - mówił prezes klubu Jerzy Kanclerz.
Przypomnijmy, że w 2022 r. po rundzie zasadniczej I ligi nasz zespół przewodził tabeli. Sezon zakończył na półfinale play-off po przegraniu dwumeczu z Falubazem Zielona Góra.
Celem na kolejny rok będzie walka o awans do Speedway Ekstraligi. - Zapowiadałem to już jakiś czas temu i nie będę się z tego wycofywał. To trudne zadanie, bo rywalizacja będzie spora, ale taki będzie właśnie nasz cel - dodaje.
W porównaniu z minionym sezonem w składzie zespołu Abramczyk Polonii zaszło kilka zmian. Na pewno drużynę opuści Matej Zagar. Słoweniec miał być jednym z filarów zespołu, ale zbyt często zawodził. Z Bydgoszczą pożegna się również Przemysław Konieczny. Wypożyczony do innego klubu ma zostać Łotysz Oleg Michaiłow. Nie wiadomo, co z Adrianem Miedzińskim, który był obecny na podsumowaniu sezonu. Obecnie zawodnik przechodzi rehabilitację po upadku na torze w Zielonej Górze.
Nadal barw Abramczyk Polonii bronić będą Kenneth Bjerre, Daniel Jeleniewski, Wiktor Przyjemski, Bartosz Nowak, Bartosz Głogowski i Benjamin Basso. Po rocznej przerwie do Bydgoszczy wracają Francuz David Bellego (z Fogo Unii Leszno) i Duńczyk Andreas Lyager (z ROW-u Rybnik). Bardzo możliwe, że na dniach umowy z klubem podpiszą Szymon Szlauderbach, który miałby jeździć na pozycji zawodnika do lat 24 oraz junior Olivier Buszkiewicz.
Kto będzie obok Abramczyk Polonii kandydatem do awansu? Mocny zespół powstał w Zielonej Górze. Ochotę na szybki powrót do elity będzie miała drużyna z Ostrowa. Wysokie ambicie mają również w Rybniku i Łodzi. Orła w nowym sezonie poprowadzi najbardziej utytułowany polski trener Marek Cieślak.

fot. Michał Młodzikowski/ŻKS Polonia SA