logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Tyczka zawładnie Wyspą Młyńską
Jedna z najbardziej widowiskowych konkurencji lekkoatletycznych w scenerii najpiękniejszego zakątka Bydgoszczy, Wyspy Młyńskiej – na takie atrakcje zapraszamy w sobotę, 4 czerwca.

Konkurs Tyczka na Wyspie odbędzie się w ramach projektu Aktywna Bydgoszcz.

14 tyczkarzy zmierzy się w konkursie, którego początek zaplanowano na godz. 17.00. Wstęp, oczywiście, wolny. Na 45-metrowym rozbiegu ustawionym na podwyższeniu zobaczymy oczywiście m.in. naszego Pawła Wojciechowskiego.

- Tyczką zaraziłem się właśnie oglądając zawody zorganizowanego na Starym Rynku. Dlatego cieszę się, że udało się zorganizować takie zawody. W ub.r. Bydgoszcz była dla mnie szczęśliwa. Podczas Festiwalu Lekkoatletycznego skoczyłem 5,80 i liczę, że nie mniej będzie w tym roku. Nie mogę się już doczekać zawodów. Będę robić wszystko, żeby znaleźć się w czołówce – zaznacza mistrz świata z Daegu 2011.

Po raz pierwszy Wyspa Młyńska będzie miejscem rozgrywania tak wspaniałej imprezy. Czekają nas wspaniałe zawody, na które zapraszamy nie tylko bydgoszczan. Wierzę, że rywalizacja będzie się odbywać na dużych wysokościach a tym, który będzie skakał najwyżej, będzie Paweł – podkreśla prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

 

Tyczka na Wyspie jest elementem promocji mistrzostw świata juniorów w lekkiej atletyce, które odbędą się w dniach 19-24 lipca w naszym mieście, natomiast zawodnik Zawiszy jest ich ambasadorem. Z tej okazji odebrał z rąk prezydenta koszulkę podobną do tej, którą niespełna dwa tygodnie temu odebrał inny ambasador lipcowego czempionatu, Colin Jackson. Brytyjczyk to znakomity przed laty płotkarz, wicemistrz olimpijski z Seulu i były rekordzista świata. O jego wizycie w Polsce pisaliśmy TUTAJ

W konkursie na Wyspie, z Pawłem Wojciechowskim, rywalizować będą m.in. Piotr Lisek i Robert Sobera, a także młodzieżowiec Zawiszy, 21-letni Karol Pawlik, który w niedzielę, 22 maja, w czasie IV Międzynarodowego Konkursu w Skoku o Tyczce rozgrywanego na pilskim deptaku, skoczył 5,40.

- Konkurs skoku o tyczce zaczynamy o godz. 17.00, ale kibiców zapraszamy wcześniej, już od godz. 13. Będą lekcje lekkoatletyczne dla najmłodszych, będzie można spróbować swoich sił w rywalizacji z Colinem Jacksonem i Anną Rogowską, trzecią ambasadorką lipcowych mistrzostw. Na prawdziwej, ale krótkiej, bo zaledwie 30-metrowej bieżni będzie można pobiec i sprawdzić swój wynik dzięki profesjonalnemu pomiarowi czasu. Spotkać będzie można w zasadzie wszystkie gwiazdy, które dzień później wystartują w Europejskim Festiwalu Lekkoatletycznym, m.in. Pawła Fajdka, Konrada Bukowieckiego, Marikę Popowicz-Drapałę czy Tomasza Majewskiego – zachęca Krzysztof Wolsztyński, prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku lekkiej Atletyki.

Konkurs Tyczka na Wyspie odbędzie się w ramach projektu Aktywna Bydgoszcz. Będzie to przedsmak emocji, jakie czekają nas dzień później, w niedzielę, 5 czerwca, na stadionie Zawiszy w ramach XVI Europejskiego Festiwalu Lekkoatletycznego.