logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

To był dobry rok dla bydgoskich wioseł
Złoto i brąz igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro, 28. w historii i 24. z rzędu wywalczony tytuł drużynowego mistrza kraju, 77 medali mistrzostw Polski, w tym 36 złotych – udany sezon 2016 podsumowali wioślarze Lotto-Bydgostii Bydgoszcz.

Dwa medale olimpijskie zdobyły w tym roku wioślarki Lotto-Bydgostii.

W Miejskim Centrum Kultury przy ul. Marcinkowskiego w poniedziałek, 28 listopada, spotkali się zawodnicy, działacze i przyjaciele tego najbardziej utytułowanego klubu wioślarskiego w Polsce. Uśmiech nie schodził z twarzy nie tylko prezesa Zygfryda Żurawskiego, ale i całej wioślarskiej braci. Powodów do radości i świętowania kończący się rok olimpijski przyniósł bowiem wiele.

Największymi gwiazdami wieczoru były oczywiście złote medalistki olimpijskie w dwójce podwójnej, Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj oraz ich klubowy trener, a prywatnie mąż pierwszej z wioślarek, Michał Kozłowski. Równie gromkie oklaski otrzymała brązowa medalistka z Rio w czwórce podwójnej, Monika Ciaciuch.

Goście zgromadzeni w sali MCK mieli okazję jeszcze raz przeżyć wspólnie z zawodniczkami emocje, jakie towarzyszyły im w Brazylii podczas finałowych wyścigów. Na telebimie wyemitowano relację z medalowych wyścigów oraz film „Droga do Rio”. Prezes Lotto-Bydgostii poinformował również o wydaniu książki klubowej „Olimpijska kumulacja Lotto-Bydgostii”.

Podziękowania za wiele emocji, jakie dostarczyli kibicom w tym sezonie zawodnicy klubu z ul. Żupy wraz z życzeniami kolejnych sukcesów w następnym sezonie przekazał prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. Medalami Prezydenta Miasta uhonorowani zostali: Natalia Madaj, Monika Ciaciuch i trener Michał Kozłowski. Takie samo wyróżnienie odebrał Ryszard Lackowski, założyciel Sekcji Żeglarskiej i budowniczy jachtów EUROS, ZENTEN i SOLANUS oraz długoletni prezes firmy Rem-Suw  będącej sponsorem RTW Bydgostia. Medal Prezydenta Miasta został mu przyznany z okazji 50. rocznicy założenia Sekcji Żeglarskiej w Bydgoszczy (laureat nie mógł go odebrać osobiście podczas uroczystości jubileuszowej, która odbyła się 27 października br.).

Drugiej złotej medalistce olimpijskiej, Magdalenie Fularczyk-Kozłowskiej, prezydent wręczył obraz z widokiem Bydgoszczy. Statuetki Łuczniczki odebrali niepełnosprawny wioślarz Krzysztof Pikulski oraz tegoroczni uczestnicy igrzysk olimpijskich: Dariusz Radosz, Mikołaj Burda, Martyna Mikołajczak, Anna Wierzbowska i Maria Wierzbowska. Gratulacje i szklane statuetki otrzymali ponadto wioślarze reprezentujący klub podczas młodzieżowych mistrzostw świata: Rafał Nalewski, Marcin Pawłowski i Jakub Dominiczak.