logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Przyjadą z całej Polski, by pływać w Brdzie!
Już za nieco ponad miesiąc odbędzie się czwarta edycja FOCUS Ice Swimming Bydgoszcz Festival. Na starcie stanąć ma ok. 300 zawodniczek i zawodników z całego kraju. Zapisy ciągle trwają.


Zawody w zimowej odmianie pływania odbywają się przy Wyspie Młyńskiej od 2018 roku. Z roku na rok impreza zyskuje coraz większe grono zwolenników, którzy docierają do Bydgoszczy z całej Polski.
Tegoroczna odsłona FOCUS Ice Swimming Bydgoszcz Festival odbędzie się 26 listopada. Do wyboru zawodnicy mają pięć dystansów indywidualnych – od najkrótszego, liczącego 100 m, przez rywalizację na 250, 450 i 750 metrów, aż po najdłuższy dystans 1000 metrów. Ponownie na starcie staną również sztafety – będą one rywalizowały na dystansie 4 x 100 metrów. Wszystkie wyścigi będą odbywały się w Brdzie na wysokości Wyspy Młyńskiej – od mostu Jana Kiepury do mostów Solidarności.


Na chętnych nadal czekają wolne miejsca. Zapisy prowadzone są pod adresem iceswimming.pl.
Aby wziąć udział w rywalizacji, trzeba mieć ukończone 16 lat, a w przypadku dłuższych dystansów wykazać się doświadczeniem w zimowym pływaniu.
Zawody w zimowym pływaniu w Brdzie wspiera Miasto Bydgoszcz, które jest sponsorem głównym imprezy. Wydarzenie jest od 2020 roku ambasadorem marki Aktywna Bydgoszcz. Partnerem wydarzenia będzie już po raz drugi Centrum Handlowe Focus Bydgoszcz
Początek zmagań zaplanowano na godzinę 8:00, zakończenie imprezy – na 15:30. Biuro zawodów czynne będzie 26 listopada na Wyspie Młyńskiej już od godziny 7:00.