logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Nowe trybuny czekają na kibiców
Nowe trybuny na orliku przy ul. Piwnika-Ponurego powstałe z materiałów z recyklingu są już gotowe. Wcześniej przebudowana została m.in. murawa, powstała nowoczesna bieżnia lekkoatletyczna. Zadanie do realizacji w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim wybrali mieszkańcy.


Na zamontowanie w tym miejscu nowych trybun zagłosowało ponad 600 bydgoszczan, Rada Osiedla Nowy Fordon także pozytywnie zaopiniowała ten projekt. Nowe trybuny zamontowano w dwóch sektorach, siedziska zostały wyprodukowane z materiałów pochodzących z recyklingu. Pozwolą one wygodniej obserwować m.in. mecze młodzieżowych drużyn Wisły Fordon.

W zakres zadania wchodził również remont nawierzchni widowni i ciągów ewakuacyjnych, które zostały już poszerzone. Inwestycja kosztowała prawie 450 tysięcy złotych. Obiektem zarządza Zespół  Szkół nr 5 Mistrzostwa Sportowego. W piątek, 22 lipca odbył się  oficjalny odbiór.

Przed dwoma laty zakończyła się natomiast przebudowa głównej płyty obiektu na lekkoatletyczny orlik. W ramach zadania części lekkoatletycznej zmodernizowana została bieżnia okólna o długości 333 metrów. Jedno półkole lekkoatletyczne przystosowaliśmy do trenowania skoków wzwyż. Na drugim powstała rzutnia do pchnięcia kulą. Na przedłużeniu bieżni prostej wytyczyliśmy skocznię do skoków w dal. Do gry zachęca również nowa murawa boiska piłkarskiego. Te prace pochłonęły 2,4 mln zł.

W tej części Nowego Fordonu (osiedle Bohaterów) w oparciu o BBO zrealizowanych zostało wiele innych obiektów rekreacyjnych. Zbudowany został m.in. nowoczesny skatepark, plac zabaw oraz piłkarski orlik. Powstała także osiedlowa sala widowiskowa – Hangar Kultury. U podnóża fordońskich górek budowana będzie również rekreacyjna trasa spacerowo-rowerowa – Wielka Pętla Fordonu.

BBO – kolejna edycja, kolejne pomysły
Mieszkańcy zgłosili kolejne 758 pomysłów w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. Kilka z nich to pomysły związane z rozwojem terenów przy ul. Piwnika-Ponurego. Obecnie trwa etap oceny wszystkich zgłoszonych projektów przez bydgoszczan. Do 15 października czekamy na opinie w ramach weryfikacji obywatelskiej. Jest za pomocą formularza na stronie www.bydgoszcz.pl/weryfikacjaBBO.