logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Młodzi piłkarze z wizytą w ratuszu
Najpierw były sukcesy w Mistrzostwach świata Akademii Juventus, a w czwartek (08.09) młodzi piłkarze odebrali gratulacje z rąk zastępczyni prezydenta Bydgoszczy Iwony Waszkiewicz.


W czerwcu 2022 roku we Włoszech odbyły się Mistrzostwa świata Akademii Juventus. W sumie wzięło w niej udział 29 akademii z 22 krajów z sześciu kontynentów. W tym gronie znaleźli się również młodzi bydgoszczanie. Juventus Academy Bydgoszcz reprezentowali chłopcy z roczników 2007, 2011, 2012, 2009/2010. Ci pierwsi dopiero w finale po serii rzutów karnych ulegli rówieśnikom z amerykańskiego Miami. Na najniższym stopniu podium stanęli chłopcy z rocznika 2011. Walkę o finał przegrali po serii rzutów karnych, ale w pojedynku o 3. miejsce pokonali zespół z Los Angeles. Zespół z rocznika 2012 uplasował się na 4. pozycji, a ich koledzy z rocznika 2009/2010 zajęli 11. miejsce.


Nagrody młodym piłkarzom wręczali m.in. legendarni zawodnicy Juventusu Turyn - Alessandro Del Piero i zdobywca Złotej Piłki Pavel Nedved.
- Już po raz trzeci byliśmy na takiej imprezie. Liczyliśmy na złoto, ale się nie udało. Za rok z takim celem pojedziemy do Włoch - mówił Przemysław Mazurkiewicz, dyrektor sportowy Juventus Academy Bydgoszcz.


W czwartek młodzi piłkarze wraz z trenerami pojawili się w ratuszu. Opowiedzieli o swoich wrażeniach z rozgrywanych we Włoszech mistrzostwach oraz odebrali upominki z rąk zastępczyni prezydenta Bydgoszczy Iwony Waszkiewicz.