logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Mistrz świata spotkał się z kibicami
W środę (20 lipca) zaledwie dzień po zdobyciu złotego medalu mistrzostw i ustanowieniu rekordu świata Konrad Bukowiecki spotkał się na Starym Rynku z mieszkańcami Bydgoszczy i rozdawał bilety na kolejne dni światowego czempionatu IAAF.

Mistrz świata juniorów w pchnięciu kulą spotkał się z kibicami na Starym Rynku w Bydgoszczy

Spotkanie z mieszkańcami na rynku poprzedziła krótka wizyta w ratuszu. Konrad Bukowiecki odebrał gratulacje za zdobycie tytułu mistrza świata w pchnięciu kulą od zastępcy prezydenta Iwony Waszkiewicz.Po spotkaniu w ratuszu polski czempion udał się na Stary Rynek, gdzie czekali na niego kibice – mieszkańcy Bydgoszczy oraz zagraniczni goście. Pod ogromną reklamą mistrzostw zaaranżowano krótką konferencję prasową, podczas której świeżo upieczony rekordzista świata podzielił się swoimi pozytywnymi odczuciami z ostatnich godzin.Następnie mistrz i rekordzista świata do lat 20 w pchnięciu kulą rozdał dziesiątki autografów oraz blisko sto biletów na kolejne dni mistrzostw. Bydgoszczanie chętnie fotografowali się z rekordzistą świata oraz dopytywali go m.in. o kolejne plany startowe.

Przypomnijmy, że na Zawiszy Konrad rzucać będzie jeszcze dyskiem – eliminacje tej konkurencji podczas mistrzostw świata U20 odbędą się w sobotę, a walka o medale rozegrana zostanie dzień później.