logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kadra narodowa trenuje na Astorii
Reprezentacja Polski w pływaniu po raz kolejny wybrała Bydgoszcz na miejsce zgrupowania. Na obiekcie Astorii trenują olimpijczycy, medaliści mistrzostw świata i Europy.


Licząca ponad 20 osób reprezentacja po raz kolejny pojawiła się na treningach w Bydgoszczy.  Reprezentanci Polski właśnie u nas przygotowują się do najważniejszych tegorocznych występów w roku przedolimpijskim. Najważniejszymi imprezami w tym roku będą dla pływaków lipcowe mistrzostwa świata w japońskiej Fukuoce, uniwersjada i młodzieżowe mistrzostwa Europy.

- Cieszymy się z tego, że nasz obiekt zyskał uznanie czołowych pływaków i pływaczek w Polsce. Korzystają nie tylko z basenu, ale też z siłowni i odnowy. Widać, że w Bydgoszczy czują się bardzo dobrze i chętnie tutaj wracają - mówi Paweł Kowalski, kierownik marketingu i organizacji imprez Bydgoskich Obiektów Sportowych. W Bydgoszczy trenują m.in. wielokrotny medalista MŚ i ME Radosław Kawęcki, ubiegłoroczny medalista MŚ Ksawery Masiuk, medalista ME Jakub Majerski, czy medalistka mistrzostw Europy juniorów Laura Bernat. 

Przypomnijmy, że basen Astoria jest największą bydgoską pływalnią. Otwarty w 2021 r. obiekt powstał w miejscu dawnego kompleksu sportowego Astoria. Basen ma 50 m długości. Oprócz tego na obiekcie znajdują się m.in. siłownia, sauny, jacuzii.