logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Coraz więcej miejsc do rekreacji w Opławcu
Trwa budową pełnowymiarowego boiska do siatkówki plażowej w osiedlowym centrum sportu i rekreacji w Opławcu. Zadanie realizujemy w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.


W osiedlowym centrum sportu i rekreacji przy Szkole Podstawowej nr 34 w Opławcu powstanie piaszczyste boisko do gry w siatkówkę plażową wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Teren o wymiarach 15 x 25 metrów zostanie ogrodzony, wyposażony w piłkochwyty, słupki z siatką i 2 zestawy siedzisk sportowych.

Teren inwestycji ma już charakter rekreacyjno-wypoczynkowy, w sąsiedztwie znajduje się plac zabaw, boisko wielofunkcyjne oraz do gry w koszykówkę. Boisko do plażówki to zwycięski pomysł zgłoszony przez mieszkańców w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. Na ten projekt zagłosowało ponad 270 mieszkańców.

Budowa boiska kosztuje 60 tysięcy złotych. Zadanie zakończy się jeszcze w tym roku. W ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego na Opławcu zlecane są kolejne prace. Powtarzany jest m.in. przetarg dostosowanie obiektu Przychodni Lekarskiej Opławiec do potrzeb osób niepełnosprawnych.

W poprzednich latach dzięki BBO udało się stworzyć m.in obiekt o charakterze wodnego orlika z pomostem i wypożyczalnią sprzętu wodnego przy ul. Smukalskiej 177. Więcej informacji o tej inwestycji znajduje się TUTAJ.

Warto wiedzieć

Zakończyło się już zgłaszanie pomysłów do 10. Edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Projekty są teraz ocenione również przez samych bydgoszczan: do 15 października czekać będziemy na opinie w ramach weryfikacji obywatelskiej. Weryfikacja obywatelska  prowadzona będzie za pomocą formularza na stronie www.bydgoszcz.pl/weryfikacjaBBO, która będzie polegać na przekazaniu opinii mieszkańców Bydgoszczy na temat zgłoszonych w tej edycji projektów. Weryfikacja obywatelska prowadzona przez samych mieszkańców ma pomóc członkom Zespołu ds. weryfikacji jak i radom osiedla w ocenie projektów i podjęciu decyzji, czy mogą one być zrealizowane i poddane pod głosowanie bydgoszczan. W dniach 15 listopada - 15 grudnia tego roku odbędzie się głosowanie – wtedy mieszkańcy zdecydują, które propozycje doczekają się realizacji w 2023 roku. Na ten cel zabezpieczamy 16 mln zł.