logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Chętnych do jazdy na łyżwach coraz więcej
Do działającego już lodowiska Torbyd wkrótce dołączy kryta ślizgawka w Fordonie. W Bydgoszczy i nie tylko chętnych do korzystania z tej formy spędzania czasu ciągle przybywa.


Otwarte niemalże przez cały rok lodowisko Torbyd na brak chętnych nie może narzekać. Tylko w ubiegłym tygodniu zorganizowano tam 26 ślizgawek. Do tego wkrótce dojdą treningi hokeistów Budowlanego Klubu Sportowego oraz imprezy, jak chociażby mistrzostwa Polski juniorów w łyżwiarstwie figurowym, które pod koniec października odbędą się w Bydgoszczy.
- Pierwsi chętni pod jazdy na łyżwach pojawiają się na tafli już po godzinie 6, a ostatni schodzą w okolicach północy. Warto dodać, że z Torbydu korzystają nie tylko bydgoszczanie. Przyjeżdżają autobusy z chętnymi do jazdy na łyżwach praktycznie z całego województwa i nie tylko. Na szczęście wszystko tak jest poukładane, że nikt nie czeka w kolejkach - mówi Michał Sławeta, kierownik obiektu.  


Na Torbydzie wszyscy ci, którzy nie mają własnych łyżew mogą je wypożyczyć na miejscu. Wkrótce bydgoszczanie będą mieli do dyspozycji również inne miejskie lodowisko. Od 2 listopada br. czynne ma być kryte lodowisko w Fordonie.
- W dniach 25-26 października na boisku przy ul. Golloba 7 planujemy wylać wodę. Lodowisko dostępne powinno być od 2 listopada, ten termin może zostać nieco przesunięty. Wszystko zależy od temperatur. Jeśli będzie ciepło, lód po prostu nie zamarznie - mówi Michał Jarocha z Bydgoskiego Centrum Sportu. Lodowisko w Fordonie czynne będzie w godzinach popołudniowych, poza weekendami, gdzie na ślizgawce będzie można pojawić się już o poranku. Dla chętnych dostępna będzie wypożyczalnia łyżew. Jeśli aura dopisze, to obiekt przy ul. Golloba dostępny będzie do końca marca 2023.