logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Bydgoszczanka z medalem i kwalifikacją olimpijską
Klaudia Breś zdobyła srebrny medal odbywających się we Wrocławiu mistrzostw Europy w strzelectwie. Ten sukces oznacza również, że zawodniczka Zawiszy wywalczyła nominację olimpijską.


Walkę o medal w konkurencji pistoletu sportowego Klaudia Breś toczyła do samego końca. Faworytką tej konkurencji była niemka Doreen Vennekamp, która w finale prowadziła od początku do końca. Wywalczone przez nią w ostatnim meczu 29 pkt., dało jej tytuł mistrzyni Europy. Bydgoszczanka w ostatniej serii najadła się trochę strachu, bo zaciął się jej pistolet i konieczna była powtórka.


- To nie było pierwsze zacięcie. Ostatnio też na Pucharze Świata zdarzyło się, że powtarzałam strzał. Myślę, że... nie jest to już stres, który by mnie mógł sparaliżować. Mam spore doświadczenie - mówiła po zawodach zawodniczka Zawiszy. Ostatecznie zdobyła 21 pkt. i cieszyła się ze srebra. Na najniższym stopniu podium stanęła węgierka Renata Sike (17 pkt.).

Warto dodać, że rywalizacja toczyła się nie tylko o medale, ale też o kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu, które odbędą się w 2024 roku.

- Jest już "z górki". Mogę trenować na spokojnie, a kolejne starty są dla mnie "międzytreningowe". To znaczy będę walczyć oczywiście o medale, ale już nie będę martwić się o kwalifikację olimpijską. Bo teraz zmieniły się zasady zdobywania quota places, trzeba jeździć na Puchary Świata i na nich zdobywać punkty. A u mnie, przy małym dziecku, wyjazd na cztery puchary świata w roku to jest zadanie niewykonalne. Więc teraz jest mega-super spokój. I super okazja, by po prostu trenować przed Paryżem - dodała zawodniczka.

W przeniesionych z Moskwy do Wrocławia ME bierze udział ponad 460 strzelców z 35 krajów Europy. Polacy mają na swoim koncie już 4 medale - złoto, srebro, brąz zdobyte przez juniorów w ubiegłym tygodniu. Oprócz Klaudii Breś bydgoskiego Zawiszę na tej imprezie reprezentują również: Aneta Stankiewicz, Oskar Miliwek, Rafał Łukaszyk i Bartosz Jasiecki.