logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Bydgoszczanka z Laurem Królowej Sportu
Adrianna Sułek i Wojciech Nowicki wybrani zostali najlepszymi lekkoatletami roku na zorganizowanej w Bydgoszczy Gali Lauru Królowej Sportu. Nagrody zwycięzcom wręczała m.in. zastępczyni prezydenta miasta Iwona Waszkiewicz.


Już po raz kolejny do Bydgoszczy zjechali czołowi polscy lekkoatleci, by odebrać Laury Królowej Sportu. W najważniejszej kategorii zawodniczki i zawodnika roku w Polsce triumfowali Adrianna Sułek i specjalizujący się w rzucie młotem Wojciech Nowicki. Dla reprezentującej barwy bydgoskiej Brdy Adrianny Sułek obecny sezon był wyjątkowo udany. W marcu na Halowych Mistrzostwach Świata wywalczyła srebrny medal pięcioboju. Tuż za podium była podczas MŚ na otwarty stadionie. W amerykańskim Eugene w siedmioboju zajęła czwarte miejsce. W obu imprezach biła rekordy Polski. To nie koniec sukcesów, bo na odbywających się w Monachium mistrzostwach Europy Sułek ponownie stanęła na drugim stopniu podium.

Na gali bydgoszczanka odebrała też laur dla Zawodniczki Roku w regionie. Odkryciem roku w regionie uznano lekkoatletkę BKS-u Kingę Gacką.

Rok 2022 był bardzo udany dla bydgoskich lekkoatletów. Obok medali Sułek na podium ME stawały również: w sztafecie 4x400 m Iga Baumgart i Kinga Gacka (obie BKS) oraz w sztafecie 4x100 m Marika Popowicz-Drapała (Zawisza). Wszystkie wywalczyły srebrne medale.

Zwycięzcy Laurów Królowej Sportu:
Zawodnik Roku Polska - Wojciech Nowicki;
Zawodniczka Roku Polska - Adrianna Sułek;
Zawodnik Roku Region - Adrian Brzeziński;
Zawodniczka Roku Region - Adrianna Sułek;
Trener Roku Polska - Marek Rzepka;
Trener Roku Region - Marek Rzepka;
Odkrycie Roku Polska - Katarzyna Zdziebło;
Odkrycie Roku Region - Kinga Gacka;
Niespodzianka Roku - Anna Kiełbasińska;
Nadzieje Roku - Maria Jarosińska, Aneta Orzechowska, Maja Woźniak, Tomasz Bajraszewski, Radosław Lach;
Masterka i Master Roku - Jolanta Morawczyńska, Czesław Roszczak;
Laur Honorowy - śp. Witold Baran;
Złoty Laur - Adam Kszczot, Marcin Lewandowski;
Sponsor Roku - Anwil S.A.