logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Bydgoskie Kryterium pełne żużlowych Asów
Mistrz świata Bartosz Zmarzlik oraz czołowi zagraniczni i polscy żużlowcy wystartują w marcu w 34. Kryterium Asów Lig Żużlowych. Można już kupować bilety na zawody.


Przez lata Kryterium Asów inaugurowało sezon żużlowcy w naszym kraju. - Tym razem będzie podobnie, choć nie do końca. Dzień przed naszymi zawodami w Zielonej Górze odbędzie się pożegnalny turniej Piotra Protasiewicza. Wystartuje tam kilku zawodników, którzy potem pojawią się w Bydgoszczy - mówi Jerzy Kanclerz, prezes ŻKS Polonia Bydgoszcz.
Obecnie trwa układanie listy startowej zawodów. Do tej pory potwierdzonych zostało osiem nazwisk. Stawkę otwiera Indywidualny Mistrz Świata Bartosz Zmarzlik, który od tego sezon bronić będzie barw Motoru Lublin. Swój udział w kryterium potwierdzili również Dominik Kubera, Jarosław Hampel (obaj Motor), Patryk Dudek (Apator Toruń), Szymon Woźniak (Stal Gorzów), Nicki Pedersen (GKM Grudziądz) oraz żużlowcy, którzy w 2023 r. bronić będą barw Abramczyk Polonii Bydgoszcz - Kenneth Bjerre, Andreas Lyager i David Bellego. Do tego grona zapewne wkrótce dołączy inny bydgoszczanin Wiktor Przyjemski.
- Zainteresowanie startem w naszych zawodach jest bardzo duże. Zawodnicy sami dzwonią i zgłaszają chęć startu. Tyle, że liczba miejsc jest ograniczona i wielu z nich proszę, by zaczekali na decyzję. Można powiedzieć, że trafiają na tzw. listę rezerwową. Będziemy sukcesywnie ogłaszać kolejne nazwiska, gdy tylko żużlowcy zgodzą się na zaproponowane przez nas warunki - dodaje Jerzy Kanclerz.
Kryterium Asów Lig Żużlowych odbędzie się 26 marca br. Przez ostatni tydzień bilety na zawody kupować mogli posiadacze karnetów na sezon 2023. Od poniedziałku (13.02) rusza ogólna sprzedaż. Więcej TUTAJ.