logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Bydgoski Bieg Niepodległości. Ruszyły zapisy
We wtorek, 27 września wystartowały zapisy na 5-kilometrowy bieg ulicami bydgoskiej starówki, który odbędzie się 11 listopada. Przygotowaliśmy 1,5 tys. pakietów startowych.


 Bydgoski Bieg Niepodległości jest pierwszym z projektów przygotowywanych przez Aktywną Bydgoszcz. Zawody zdążyły zyskać oddaną rzeszę miłośników listopadowego ścigania. W ciągu 24 godzin zapisało się już 250 biegaczy.

Zawodnicy spotykają się w Narodowe Święto Niepodległości na bydgoskim Placu Wolności. Stamtąd biało-czerwonym szpalerem wyruszają w pięciokilometrową trasę. Biegowy szlak nie jest łatwy. Prowadzi ulicami Starego Miasta: ulica Gdańską, Kamienną, Chodkiewicza oraz Jagiellońską.

Bieg Niepodległości ma charakter rekreacyjny. W biegu może wziąć udział każdy, niezależnie od wieku, przygotowania fizycznego, umiejętności. Podczas biegu będzie prowadzona rywalizacja sportowa z pomiarem czasu, z wykorzystaniem zwrotnych czujników pomiarowych.

Bydgoski Bieg Niepodległości w środowisku biegowym jest uznawany za symboliczny koniec sezonu. Wielu zawodników startuje w naszej imprezie po to, by ostatecznie podsumować swoje osiągnięcia. Przygotowaliśmy 1500 pakietów startowych.

Zapisy TUTAJ.