logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Bieg Niepodległości – bieg po medal
11. listopada w naszym mieście to także święto biegowe. Na Bydgoski Bieg Niepodległości zapisało się już ponad 1150 zawodników. Prezentujemy symboliczny biało-czerwony medal, który otrzymają na mecie wszyscy uczestnicy biegu. To ostatnia szansa, żeby zapisać się na zawody.


Zawodnicy spotykają się w Narodowe Święto Niepodległości na bydgoskim Placu Wolności. Przygotowana trasa pozwoli na pokonanie jej całymi rodzinami, a najmłodszy do tej pory zapisany zawodnik, to czterolatek. Bieg Niepodległości to także znakomita okazja do spróbowania swoich sił przez debiutantów. Większość biegaczy to bydgoszczanki i bydgoszczanie, ale nie zabraknie także przedstawicieli innych miast. Do 2 listopada trwają zapisy na bieg.

W piątek, 11 listopada o godz. 15.00 biało-czerwony szpaler wyruszy w pięciokilometrową trasę. Biegowy szlak prowadzi ulicami Gdańską i Kamienną do Chodkiewicza. Następnie zawodnicy przemierzą miejskie parki: Kochanowskiego i Kazimierza Wielkiego, by zameldować się na mecie na Placu Wolności. To tutaj na każdego czekać będą pamiątkowe medale, które prezentujemy.

Bieg Niepodległości ma charakter rekreacyjny, do tej pory zapisało się 1150 osób. W sumie przygotowaliśmy 1,5 tys. pakietów startowych. W biegu może wziąć udział każdy, niezależnie od wieku, przygotowania fizycznego, umiejętności.

Bydgoski Bieg Niepodległości w środowisku biegowym jest uznawany za symboliczny koniec sezonu. Wielu zawodników startuje w naszej imprezie po to, by ostatecznie podsumować swoje osiągnięcia. Podczas biegu będzie prowadzona rywalizacja sportowa z pomiarem czasu, z wykorzystaniem zwrotnych czujników pomiarowych. Koszt pakietu startowego wynosi 40 zł. W pakiecie przygotowaliśmy koszulki:

 

Zapisy TUTAJ.