logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

DF2023: KULTURA RÓWNA SIĘ - DZIEŃ INKLUZYWNOŚCI NA DRUMS FUSION

2023-06-02 10:00
2023-06-02 20:00
Miejskie Centrum Kultury
Koncert
Miejskie Centrum Kultury

Informacje od Organizatora:
DRUMS FUSION jako pierwszy festiwal w Polsce, który przeznaczy cały dzień programowy kwestii równości w branży muzycznej, inkluzywności i standardom pracy w kulturze. Będziemy pisać piosenki, słuchać HERstorii i prowadzić konsultacje społeczne na temat nowych rozwiązań dla środowisk twórczych.
Badania w branży muzycznej wskazują na rażące dysproporcje w reprezentacji kobiet oraz dostępie osób niebinarnych do zawodowych szans. Artystki, producentki, profesjonalistki borykają się ze stereotypami, dyskryminacją i mniejszą ekspozycją w line-upach festiwali czy strukturach pracowniczych organizacji muzycznych.
Dzień Inkluzywności w ramach DRUMS FUSION stworzy wyjątkową przestrzeń do podzielenia się doświadczeniami, rozmów i pogłębienia wiedzy na temat inkluzywności. Razem poszukamy bardziej sprawiedliwego i zrównoważonego świata, w którym kobiety zajmują wysokie stanowiska, a mężczyźni nie muszą zawsze być twardzielami.
PROGRAM:
10:00 – 13:00 | Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy
Kultura pracy w kulturze, czyli jak tworzyć inkluzywne środowisko pracy w branży kulturalnej cz. 1.
Warsztat think tankowy pracowni Artist in Bloom z udziałem lokalnej branży muzycznej i przedstawicieli oraz przedstawicielek miasta Bydgoszcz.
Zapraszamy na specjalne spotkanie warsztatowe prowadzone w oparciu o ideę konsultacji społecznych, którego celem jest wypracowanie rozwiązań wspierających procesy profesjonalizacji i rozwoju zrównoważonego, inkluzywnego środowiska pracy w kulturze.
Na ile Twoje środowisko pracy ma jasne, transparentne zasady funkcjonowania? Czy Twoje wynagrodzenie i zawodowe szanse zależne są od Twoich kompetencji czy płci? Na te oraz wiele innych pytań będziemy szukać odpowiedzi w grupie doświadczonych uczestników – zarówno osób pracujących w branży muzycznej, jak i wśród przedstawicieli władz miasta Bydgoszczy.
Jak się zapisać?
Warsztat ma charakter zamknięty. Prowadzimy otwarty nabór dla osób doświadczonych w pracy w branży muzycznej, sektorze kultury oraz przedstawicieli i przedstawicielek miasta.
Należysz do powyżej grupy i chcesz wziąć udział w warsztacie?
Weź udział w naborze. Formularz zgłoszeniowy:
docs.google.com/…/1FAIpQLSeBrG8E30QG8C…/viewform
12:00 – 12:45 | Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy | sala kinowa
Artystki, matki, liderki. Branżowe HERstorie.
Wystąpienia storytellingowe otwierające głowę i drzwi do nowych możliwości. Opowieści Karoliny Czarneckiej, Tamary Kamińskiej, Zuzanny Ossowskiej.
Zapraszamy na inspirujące wystąpienia artystek, producentek, liderek i ekspertek w branży muzycznej, które podzielą się osobistymi HERstoriami z wieloletniej pracy w branży muzycznej. Nasze mówczynie poszerzą perspektywę widzenia i myślenia o wyzwaniach współczesnych kobiet w muzyce, zainspirują do odwagi, działania i poszukiwania nowych rozwiązań dla bardziej zrównoważonego środowiska pracy w kulturze.
13:00 – 15:00 | Młodzieżowy Dom Kultury nr 4 w Bydgoszczy
Znajdź swój rytm. Choreograficzna podróż po odwagę do wyrażania siebie.
Zapraszamy na choreograficzną przygodę z Magdaleną Marią Przepierską, która poprzez podstawowe techniki ruchu Street Dance, stworzy uczestnikom i uczestniczkom bezpieczne warunki do odkrywania tego, co najbardziej chciałoby się wypowiedzieć, a nie zawsze wie jak. Głośno, swobodnie i z przytupem.
Jak wziąć udział?
Warsztaty są bezpłatne, liczba miejsc ograniczona.
Zapisz się tutaj: docs.google.com/…/1FAIpQLSc9u9…/viewform
14:00 -15:00 | Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy | sala kinowa
Kultura pracy w kulturze, czyli jak tworzyć inkluzywne środowisko pracy w branży kulturalnej cz. 2.
Panel dyskusyjny podsumowujący warsztat think tankowy z udziałem lokalnej branży muzycznej, ludzi kultury, przedstawicielek i przedstawicieli miasta. Prowadzenie: Misia Furtak.
Na ile Twoje środowisko pracy ma jasne, transparentne zasady funkcjonowania? Czy Twoje wynagrodzenie i zawodowe szanse zależne są od Twoich kompetencji czy płci? Czym właściwie jest dzisiaj idea inkluzywności w miejscu pracy w sektorze kultury w Polsce? Jakie rozwiązania są nam potrzebne, aby spełnić międzynarodowe standardy pracy? To pytania, które padały podczas zamkniętego warsztatu think tankowego. Teraz przeniesiemy je na forum.
Wydarzenie otwarte dla publiczności.
15:30 – 19:30 | Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy | sala kinowa
Piosenkowzmocnienie – Autorski warsztat pisania piosenek Karoliny Czarneckiej. Wsparcie na perkusji: Zuzanna Ossowska.
Jak zaufać swoim słowom i poczuć siłę ich sprawczości? Jak ich używać, aby wzmacniały, a nie zawstydzały? Podczas spotkania dowiesz się, gdzie rodzi się Twój głos, odkryjesz swoją formę muzycznej ekspresji – dla jednych będzie to piosenka poetycka, dla innych rap. Finałem warsztatu będzie wspólny performance.
Jak się zapisać?
Warsztat przeznaczony dla osób w wieku 17 +
Zapraszamy do udziału także osoby doświadczone w branży.
Warsztaty są bezpłatne, liczba miejsc ograniczona.
Zapisz się tutaj: docs.google.com/…/1FAIpQLSdzXTRnxkC…/viewform
20:00 – 20:45 I Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy
Koncert akustyczny Misi Furtak
Misia Furtak zagra na zakończenie Dnia Inkluzywności specjalny set akustyczny. Poza tym, że jest muzyczką, autorką i basistką, Misia od lat działa na rzecz wspierania i edukowania młodych muzyków i muzyczek. W zeszłym roku została wybrana do sieci Keychange – pionierskiej, międzynarodowej organizacji, która wspiera kobiety i mniejszości płciowe w branży muzycznej. W ramach Dnia Inkluzywności nie tylko zagra koncert, ale też poprowadzi panel dyskusyjny o budowaniu inkluzywnego środowiska pracy. Na scenie pojawi się w towarzystwie Michała Drozdy z zespołu “Niemoc”.
Organizator wydarzenia: MCK Bydgoszcz i Music Export Poland.
Partner merytoryczny: Artist in Bloom.

____________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl