logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Wiele zmian na osiedlu Zawisza
W rejonie ul. Powstańców Warszawy przybywa coraz więcej budynków. Trwają kolejne prace przy rozbudowie osiedli „Leśny Zakątek” i „Impresja”. W tym rejonie zrealizowano też kilka miejskich przedsięwzięć.


Pomorska Spółdzielnia Mieszkaniowa rozpoczęła wiosną  rozbudowę osiedla przy ul. Powstańców Warszawy. Kompleks znajduje się blisko Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku  jak i stadionu Zawiszy. Osiedle ma łączyć elegancję, nowoczesność, dbałość o szczegóły i bezpieczeństwo. Zapewniona jest elastyczna aranżacja lokali dla przyszłych mieszkańców.. Cały kompleks wyposażony będzie w podziemne parkingi oraz zewnętrzne miejsca postojowe. Zastosowane  zostaną nowoczesne cichobieżne windy. Powstanie też kolejny plac zabaw. W pierwszej kolejności powstają dwa 6-kondygnacyjne  budynki liczące razem 66 mieszkań. Wykonane zostały już fundamenty nowych budynków. Teraz rozpoczęło się wznoszenie konstrukcji pierwszych kondygnacji. Docelowo na osiedlu dobudowane zostaną jeszcze kolejne 3 budynki. Cały II etap inwestycji składa się  z 5 budynków liczących około 190 mieszkań.

Rozrasta się również sąsiednie osiedle „Impresja” wznoszone przez deweloper pera  Red Co. Wiosną oddany do użytku został  pierwszy budynek. Teraz trwają prace przy drugim bloku. Gotowa jest jego konstrukcja, a roboty prowadzone są wewnątrz przy instalacjach i tynkach. Inwestor przygotowuje się teraz do wzniesienia trzeciego budynku od strony północnej. Docelowo na osiedlu powstaną 4 budynki wraz ze starannie zaprojektowanymi terenami zielonymi. W sumie będzie w nich około  230 mieszkań. Z mieszkań na najwyższych kondygnacjach roztaczać ma się widok na korony drzew rosnących w Lesie Gdańskim. W budynkach zaprojektowano podziemne garaże.

Warto podkreślić, że jednocześnie w tej części miasta został zrealizowany w ostatnich latach szereg miejskich przedsięwzięć. Odnowiona została nawierzchnia na ul. Powstańców Warszawy i przebudowany został wjazd na teren Wojskowego Szpitala Klinicznego. U zbiegu ulic Powstańców Warszawy i Powstania Listopadowego powstała stacja Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego. W kompleksie sportowym Zawiszy przebudowane zostały natomiast boiska do piłki nożnej oraz powstała hala do całorocznej gry w tenisa. Kolejnym inwestycjom sprzyjać będzie również budowa nowej sieci wodociągowej na północnym odcinku ul. Zaświat.

Warto wiedzieć
Osiedle Zawisza w granicach Bydgoszczy funkcjonuje od 1933 roku. Stadion im. Zdzisława Krzyszkowiaka powstał w latach 1957-60. Obecnie na osiedlu  mieszka około 1,7  tys. osób. Ta liczba wciąż rośnie za sprawą inwestycji deweloperskich. Na mieszkania zaadaptowano też część budynków kompleksu wojskowego.

Fot. Materiały inwestorów