logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

W centrum poczytasz za darmo
Bookcrossing – plenerowe miejsca wymiany książek powstaną w Śródmieściu. Planowana inwestycja to efekt głosowania w tegorocznej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.


Bookcrossing to idea polegająca na pozostawieniu przeczytanej zbędnej książki w specjalnie do tego wyznaczonym miejscu. Ktoś inny może ją wziąć, przeczytać i oddać albo zamienić na inną książkę ze swoich zbiorów.

Projekt ma polegać na ustawieniu czterech specjalnie przygotowanych stacji na książki. Cztery takie stacje zostaną zlokalizowane w miejscach rekreacji i odpoczynku bydgoszczan, czyli na Placu Teatralnym, Wyspie Młyńskiej, w Parku Kochanowskiego i w Parku Kazimierza Wielkiego. Szacowany koszt inwestycji to 60 tys. zł.

W obecnym roku na terenie  Starego Miasta w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego zmodernizowano plac zabaw w Parku Kazimierza Wielkiego – ustawiono nowe urządzenia do zabawy, a także wieżę do uprawiania street workout’u. Rozbudowano także system monitoringu przy ul. Długiej. Zamontowana została także tablica dotykowa dla osób niewidomych na Wyspie Młyńskiej.

W Śródmieściu niedawno zakończyła się wymiana chodników na ul. Bolesława Chrobrego; zmodernizowano także plac zabaw przy MDK nr 4 na ul. Dworcowej.

Warto wiedzieć:

Zasada działania Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego polega na wydzieleniu z budżetu miasta kwoty co najmniej 5 mln zł (corocznie), na realizację zadań zgłaszanych przez mieszkańców miasta. Kwota ta jest dzielona proporcjonalnie do liczby osób zameldowanych na pobyt stały na obszarze każdego z 29 osiedli. Decyzje, które zadania będą ostatecznie realizowane podejmują mieszkańcy.