logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Ul. Chodkiewicza otwarta dla ruchu
W sobotę 17 grudnia na ulicę Chodkiewicza powróciły tramwaje. Ulica została otwarta dla ruchu po przerwie związanej z gruntowną przebudową całej infrastruktury.


Po modernizacji, tramwaje na ul. Chodkiewicza przejeżdżają kilometrowy odcinek bez ograniczeń prędkości, co sprawia, że do pętli Bielawy dojeżdżają szybciej. Na przystankach ustawiono nowe wiaty, a przy nich zainstalowano elektroniczne wyświetlacze z rozkładem jazdy. Można na nich sprawdzić nie tylko godzinę odjazdu, ale też informacje o zmianach w rozkładach jazdy i ważnych wydarzeniach w mieście.

Odremontowano także chodniki, a wzdłuż ulicy powstał ciąg rowerowy. Za sprawą obniżonych krawężników ulica stała się stała się miejscem bardziej przyjaznym dla osób niepełnosprawnych i starszych. Skrzyżowania  są czytelnie oznakowane i poprawiona została ich geometria. Wytyczono też 50 miejsc parkingowych. Po wymianie lamp ulica jest lepiej doświetlona.

Inwestycja to jedno z pierwszych zadań w nowej perspektywie unijnej do roku 2020, na które pozyskaliśmy dofinansowanie unijne w kwocie 13,5 mln zł. Całość kosztowała 23 mln zł.  Więcej informacji o modernizacji ul. Chodkiewicza TUTAJ.