logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Księżycowa w budowie
Rozpoczęły się intensywne prace budowlane przy ul. Księżycowa na Wilczaku. Inwestycja finansowana jest w ramach programu Inicjatyw lokalnych, wspólnie przez mieszkańców i miasto. Jej koszt to 455 tysięcy.


Plac budowy został przekazany jeszcze z końcem ubiegłego roku, ale wykonywanie podstawowych prac uniemożliwiła pogoda. Teraz wraz z poprawą pogody rozpoczęły się roboty drogowe. Budowa ulicy Księżycowej obejmuje wykonanie pieszojezdni z kostki betonowej o powierzchni 1300 metrów kwadratowych . Zadanie zakłada również ułożenie nowego odwodnienia. Poza tym zaplanowano wykonanie 10 miejsc parkingowych wzdłuż boiska. Umocnione zostaną też skarpy przylegające do jezdni. Wartość inwestycji to 455 tysięcy złotych.

Inwestycja służyć będzie nie tylko przede wszystkim mieszkańcom ulicy Księżycowej. Ułatwi dojście do pobliskiej szkoły i parku Księżycowego, który w tym roku zostanie wyposażony w siłownię plenerową. Wstępnie zakłada się ustawienie 4 urządzeń. To zadanie realizowane będzie ze środków Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. W budżecie miasta zarezerwowano na ten cel 23 tysiące złotych. W poprzednich latach park w oparciu o BBO  zyskał nowoczesny dobrze wyposażony plac zabaw oraz monitoring.

Program inicjatyw lokalnych polega na współdziałaniu mieszkańców oraz miasta. Stowarzyszenia bydgoszczan, którym uda się zebrać część środków na realizację inwestycji na poziomie 25 procent, mogą liczyć na realizację inwestycji w bieżącym roku budżetowym. W ten sposób osiedlowe ulice, o niewielkim znaczeniu dla komunikacji mogą szybciej zyskać  nowe nawierzchnie lub zostać wyposażone w dodatkową infrastrukturę np. chodniki i miejsca postojowe.

W tym roku środki na program „Inicjatyw lokalnych” są  w pierwszej kolejności kierowane na projekty związane z infrastrukturą drogową. Warto dodać, że w ubiegłym roku zdecydowana większość środków uruchomionych w ramach inicjatyw lokalnych została wydana również  na przedsięwzięcia związane z infrastrukturą drogową. Warto podkreślić, że do tej pory zrealizowano wszystkie zadania zgłoszone przez mieszkańców, które spełniały wymogi formalne. Członkami stowarzyszeń mogą być wyłącznie osoby prywatne – wynika to wprost z ustawy.

Zadzwoń, napisz lub przyjdź!
Wszystkie osoby zainteresowane skorzystaniem z programu zapraszamy do kontaktu z Zespołem ds. inicjatyw lokalnych:

 

  •  tel.  52 58 58 721 lub końcówka 329
  • mail: inicjatywylokalne@um.bydgoszcz.pl
  • adres: ul. Grudziądzka 9-15, budynek A, II piętro, pok. 201