logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Victoria świętuje 30 urodziny
Warsztat Terapii Zajęciowej przy Polskim Związku Niewidomych świętuje w tym roku 30-lecie. Z urodzinowymi życzeniami do podopiecznych udał się prezydent Rafał Bruski.


Warsztat Terapii Zajęciowej „Victoria” przy Polskim Związku Niewidomych istnieje już 30 lat. Zrzesza osoby z różnego rodzaju niepełnosprawnościami w stopniu umiarkowanym i znacznym. Historia warsztatu rozpoczęła się 1 czerwca 1993. Do placówki uczęszczało wtedy 30 uczestników, którzy mieli do dyspozycji pracownię szczotkarską, metalowo-elektryczną, stolarską, plastyczną i czynności dnia codziennego. Od 2007 roku warsztat mieści się w kamienicy przy ul. Bernardyńskiej 3. Zajęcia odbywają się 5 razy w tygodniu. W WTZ działa 6 pracowni: plastyczna, szkła artystycznego, rękodzieła artystycznego, czynności dnia codziennego, multimedialna i stolarsko-ogrodnicza. 

Uczestnicy WTZ mają też zajęcia psychoterapeutyczne i psychoedukacyjne, rehabilitację ruchową, muzykoterapię, doradztwo zawodowe.

- Bardzo dziękuję za zaproszenie. Wspaniale widzieć tyle uśmiechniętych twarzy, Państwa zaangażowanie i zapał  – mówił do uczestników i opiekunów prezydent Rafał Bruski, który odwiedził WTZ z tortem. Odpowiadał też na pytania o codzienną pracę prezydenta miasta. 

Warsztaty terapii zajęciowej aktywnie wspomagają proces rehabilitacji zawodowej i społecznej osób z niepełnosprawnościami. Stwarza też osobom z niepełnosprawnościami niezdolnym do podjęcia pracy możliwości w zakresie pozyskania czy przywracania umiejętności niezbędnych do podjęcia pracy.