logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Święto ulicy Gimnazjalnej
Już w najbliższą sobotę 3-go czerwca do Śródmieścia wraca Święto ulicy Gimnazjalnej. Przedsiębiorcy razem z menedżerem Starego Miasta i Śródmieścia przygotowali szereg atrakcji zarówno gastronomicznych, jak i kulturalnych. Będzie pokaz mebli mid-century, mini-wystawa z cyklu „Made in Bydgoszcz”, muzyka na żywo, degustacje. Do zobaczenia na Gimnazjalnej!


- Popołudnie i wieczór upłyną na ulicy Gimnazjalnej pod znakiem muzyki, sztuki, historii i dobrego jedzenia. W „Landschafcie” w godz.  17.00 – 19.00 Abstract Emergency Experience  w składzie Rafał Olszewski, Kamil Hajduk, Kevin G zaprezentuje wybrane kompozycje jazzowe oraz swobodną improwizację. W trakcie dnia, przed „Zakładem?” usłyszymy słoneczne Dj sety, a później muzyka przeniesie się do wnętrza lokalu. Przed „Burger Parkiem” zobaczymy m.in. przygotowywane na oczach klientów cheeseburgery, „Sushi Kushi” zaserwuje w promocyjnej cenie rolki, a „Winosfera” zaoferuje degustację serów. Od 16.00 do 20.00 będzie także okazja posmakować win z Winnicy pod Jabłonią. Bar „Brazilian Flavours” zaprosi do degustacji nalewek z cachacy i przekąsek z tapioki oraz ofert promocyjnych – zapowiada Maciej Bakalarczyk, menedżer Starego Miasta i Śródmieścia.

W godz. 11.00 – 16.00 jeden ze współtwórców sukcesu Gimnazjalnej, Michał Kaliski, pokaże meble mid-century, a w godz. 16.00 – 21.00 menedżer zaprasza na kolejną mini wystawę z cyklu „Made in Bydgoszcz”. Tym razem zobaczymy unikalne grafiki z bydgoskich opakowań, a we wnętrzach „Zakładu?” serię etykiet z dawnych, bydgoskich destylarni. 

W godz. 14.00 – 18.00 zdjęcia wykonywał będzie Jarek Majewski, a miedzy 19.00, a 21.00 na ulicy prym wieść będzie cyrkowy ogniomistrz zamieniający ten widowiskowy żywioł w sztukę. 

Atrakcji nie zabraknie, a ul. Gimnazjalna to idealne miejsce by zacząć lub skończyć swój spacer po naszym Śródmieściu. Tym bardziej, że podczas poprzedniego wydarzenia zyskała piękne podświetlenie.