logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Przyspieszamy budowę ulic. Czas na Iławską
Trwa przetarg na budowę ul. Iławskiej. Dzięki inwestycji poprawi się dojazd od zwartej zabudowy jednorodzinnej i obiektów Komendy Miejskiej Policji. Zadanie obejmuje przebudowę jezdni i dobudowę chodników. To ważna inwestycja w obrębie budowanych mostów nad Brdą.


Zadanie polegać będzie na rozbudowie odcinka ulicy Iławskiej o długości ok. 70 m, od skrzyżowania z ul. Fordońską do zjazdu na teren siedziby Policji i do posesji nr 22. W ramach inwestycji powstanie nowa jezdnia, chodniki po obu jej stronach oraz zjazdy na teren posesji. Projekt zakłada rozbudowę kanalizacji deszczowej oraz montaż nowego oświetlenia ulicznego. Zagospodarowane zielenią  zostaną przyległe tereny. Po podpisaniu umowy, prace budowalne zajmą wykonawcy około 8 miesięcy. Zadanie uzupełni trwającą rozbudowę układu komunikacyjnego wokół nowych mostów nad Brdą.  

Miasto na realizację inwestycji zabezpiecza połowę środków. Sfinansowało też koszt dokumentacji projektowej i uzyskania niezbędnych pozwoleń. Połowa kosztów budowy zostanie dofinansowana środkami centralnymi z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Korzystając z dofinansowania chcemy zlecić jeszcze prace na kolejnych bydgoskich ulicach. Obecnie trwają postępowania przetargowe dla przebudowy między innymi ulic: Charzykowskiej Augusta Szamarzewskiego, Baranowskiego, Piaski, Janowieckiej, M. Kromera, M. Kotowicza, Pogodnej i W. Syrokomli.

Warto wiedzieć

W ciągu ostatnich 8 lat liczba bydgoszczan mieszkająca przy drogach gruntowych spadła prawie o połowę. To efekt wybudowania ponad 90 lokalnych ulic o długości prawie 50 kilometrów według dobrze dobranych, obiektywnych kryteriów. Więcej informacji o naszym Wieloletnim Programie Przebudowy Ulic Gruntowych oraz jego aktualizacji znajduje się TUTAJ.