logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Autobusem na plażę w Borównie
Wprowadzamy kolejne zmiany ułatwiające podróżowanie do popularnych miejsc wypoczynku i rekreacji transportem publicznym. W wakacje także w dni wolne autobusem będzie można dojechać do Borówna. Wrócą też wydłużone kursy linii nr 82 do Myślęcinka.


Od kilku miesięcy funkcjonuje linia międzygminna nr 41 w relacji Dworzec Leśne - Wudzyn przez Osielsko, Żołędowo, Wilcze, Borówno, Kusowo, Dobrcz, Sienno, Kotomierz, Karolewo. Na okres wakacji letnich (od 24 czerwca do końca sierpnia) w soboty, niedziele i święta uruchomione zostaną dodatkowe weekendowe kursy trasowane do podbydgoskiego Borówna, gdzie znajduje się plaża nad jeziorem i Dobrcza. Realizowanych będzie 6 kursów w obu kierunkach autobusami długimi (przegubowymi). To oferta również dla mieszkańców wypoczywających w pobliskich ogrodach działkowych.

Linie międzygminne w Bydgoszczy funkcjonują od 1 kwietnia 1999 roku i są współfinansowane przez gminy. Siatka podmiejskich połączeń, z roku na rok się rozwija i cieszy coraz większym zainteresowaniem mieszkańców regionu.

Na okres wakacji lepiej skomunikowany zostanie  też Myślęcinek. Autobus linii nr 82obsługujący między innymi fordońskie osiedla będzie kursował do pętli Las Gdański w każdą sobotę i niedzielę oraz święto od 24 czerwca do 27 sierpnia.

W maju uruchomiona została podmiejska linia nr 40 do Ostromecka, część kursów linii nr 73 skierowano do obsługi ogródków działkowych przy ul. Inwalidów i wzmocniono weekendowe kursowanie linii nr 52 na trasie do Myślęcinka.

Warto wiedzieć

8 czerwca (Boże Ciało) komunikacja miejska będzie funkcjonować według niedzielnych rozkładów. Ze szczegółowymi rozkładami można zapoznać się TUTAJ.