logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Znani żużlowcy, lekkoatleci i wioślarze zawitają do Bydgoszczy
We wrześniu tego roku na torze Polonii rozegrana zostanie jedna z rund żużlowych mistrzostw Europy. To nie jedyna ciekawa impreza sportowa, która w 2023 r. odbędzie się w Bydgoszczy.


Czołowi żużlowcy Europy do Bydgoszczy przyjadą we wrześniu. Właśnie wtedy w naszym mieście odbędzie się trzecia runda Tauron Speedway Euro Championship. Impreza wraca nad Brdę po dwuletniej przerwie. W 2021 r. na stadionie Polonii odbył się pierwszy z czterech turniejów. Inauguracja tegorocznego cyklu odbędzie się 17 czerwca w Częstochowie. Potem żużlowcy przeniosą się do niemieckiego Gustrow (5.08), a 9 września walkę o tytuł najlepszego zawodnika na Starym Kontynencie kibice oglądać będą mogli na stadionie Polonii. Zakończenie nastąpi 22.09 w czeskich Pardubicach. 

Kto wystartuje w Tauron SEC? Na razie znamy tylko pięć nazwisk zawodników, którzy udział zapewnili sobie dzięki świetnym ubiegłorocznym starcie. W tej stawce jest trzech Polaków - Janusz Kołodziej, Patryk Dudek, Dominik Kubera oraz dwaj Duńczycy Leon Madsen i Mikkel Michelsen. Resztę stawki poznamy po zakończeniu serii turniejów kwalifikacyjnych. 

Co czeka nas w Bydgoszczy w 2023 r. poza żużlem? Oprócz rozgrywek ligowych w kilku dyscyplinach kibice lekkiej atletyki będą mogli obejrzeć rywalizację w memoriale Ireny Szewińskiej, a fani wioślarstwa walkę w Wielkiej Wioślarskiej o Puchar Brdy oraz Akademickich Mistrzostwach Europy. Ta ostatnia impreza odbędzie się na torze regatowym Brdyujście. Także tam we wrześniu odbędzie się wioślarski Puchar Trzech Miast: Bydgoszcz - Berlin - Zurich.