logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kajakarze medaliści nagrodzeni w ratuszu
Najpierw były wspaniałe sukcesy, a teraz wizyta w ratuszu. Bydgoscy medaliści mistrzostw świata i Europy w kajakarstwie oraz ich trenerzy i działacze klubowi spotkali się w poniedziałek, 19 września z prezydentem Rafałem Bruskim.


Ostatnie tygodnie były wyjątkowe dla bydgoskiego kajakarstwa. Zawodniczki i zawodnicy z trzech bydgoskich klubów CWZS Zawisza, UKS Kopernik i WTS Astoria wrócili z medalami mistrzostw Europy i mistrzostw świata.

- Rzadko zdarza się, że w ramach jednej dyscypliny aż 9 osób świętuje sportowe sukcesy na najwyższym poziomie. Słowa uznania kieruje też do prezesów klubów i trenerów, którzy stwarzają Wam warunki do rozwijania swoich skrzydeł. Jest duża szansa, że kajakarstwo będzie numerem jeden w Bydgoszczy – mówił podczas spotkania prezydent Rafał Bruski.

W sierpniu kajakarka Zawiszy Dominika Putto wspólnie z Karoliną Nają, Anną Puławską i Adrianną Kąkol wywalczyła złoty medal w czwórce na 500 m podczas rozgrywanych w kanadyjskim Halifax mistrzostwach świata.

- Tegoroczny sezon pięknie się poukładał w naszej grupie kajakowej.Dziewczyny z Zawiszy Bydgoszcz osiągnęły historyczny wynik. Zarówno w seniorkach, jak i kadrze młodzieżowej. Będziemy się starać, żeby powtarzać te sukcesy. Chcemy dopłynąć po historyczne złoto do Paryża, podczas igrzysk olimpijskich - mówiła Dominika Putto.

Chwilę później w Monachium podczas seniorskich mistrzostw Europy nasza zawodniczka ponownie sięgnęła po złoto (K4 500 m). Wspólnie z koleżanką z Zawiszy Katarzyną Kołodziejczyk w K2 na 200 m stanęła na drugim stopniu podium. Ta druga wywalczyła też srebro w K2 na 1000 m.

Doskonale młodzi bydgoszczanie spisywali się też na ME juniorów i U23. Po cztery złote medale wywalczyły Helena Wiśniewska i Sandra Ostrowska. Norman Zezula dwa razy był drugi i dwa razy trzeci. Na podium stawali również Juliusz Kitewski, Amelia Braun, Adrian Kłos i Martyna Jaskólska.
Zawodnicy i trenerzy oraz prezesi klubów odebrali z rąk prezydenta Rafała Bruskiego listy gratulacyjne. Nagrody pieniężne trafiły do 9 bydgoskich sportowców. Łączna pula nagród to ponad 41 tys zł.