logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Bydgoszcz Informuje: Decyzją rządu Bydgoszcz ma odpowiadać za remediację terenów pozachemowskich
W najnowszym numerze „Bydgoszcz Informuje” alarmujemy: „Zachem. Bomba, którą ma rozbroić miasto”. Rząd premiera Mateusza Morawieckiego przygotował projekt specustawy, w której zamierza przekazać Bydgoszczy i trzem innym miastom w Polsce wszystkie obowiązki związane z oczyszczeniem zanieczyszczonych terenów poprzemysłowych. Bydgoszcz ma odpowiadać za remediację zdegradowanych obszarów pozachemowskich, o których specjaliści mówią, że to ekologiczna bomba. Samorządy nie zgadzają się na takie zmiany w prawie.


W „Bydgoszcz Informuje” piszemy także m.in. o losach mieszkańców kamienicy przy ul. Śniadeckich 38. Mieszkał w niej Bond. Polski Bond. Życie spędziła tam także niezwykła kobieta. W numerze, który można bezpłatnie otrzymać w ponad 50 miejscach Bydgoszczy, rozmowa z kolejną niezwykłą kobietą, paralekkoatletką, Justyną Franieczek.

Dowiemy się także, czego pragnie na emeryturze Pan Stopek z Fordonu, Adam Bagiński oraz o tym, że cena prądu dla miasta ma wzrosnąć pięciokrotnie. Dla amatorów analogowych zdjęć – wszystko o Vintage Photo Festival.

Bydgoszcz Informuje do czytania TUTAJ.